Liceum Ogólnokształcące
w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000"

Inauguracja Akademii Siemaszkowskiej

21 października 2019 roku odbyła się inauguracja X jubileuszowej edycji Akademii Siemaszki Imprimis verbum. Wykład rozpoczynający tegoroczny cykl Maraton Mistrzów wygłosił Pan prof. dr hab. Marek Wilczyński z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Spotkanie zatytułowane „Na straży Imperium - życie codzienne na linii limesu” było doskonałą okazją by zapoznać się z realiami służby rzymskich legionistów w najdalszych peryferiach cesarstwa i zobaczyć jak próbowali oni kultywować tam swoje tradycje. W inauguracji uczestniczyło ok. 200 osób; uczniów ze szkół średnich Krakowa, Wieliczki i Piekar oraz nauczycieli pomagających w procesie rekrutacji uczestników projektu.
Jubileusz 10 - lecia stał się też okazją do podsumowania działalności Akademii Siemaszki, która obejmuje organizację w tym czasie ponad 130 wykładów dla niemal 1300 słuchaczy oraz szansą wyrażenia podziękowań dla Zarządu Fundacji ks. Siemaszki oraz Dyrekcji szkoły w Piekarach za wieloletnie wsparcie tej inicjatywy. [zdjęcia}

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że Liceum Ogólnokształcące w Centrum Edukacyjnym "Radosna Nowina 2000" w Piekarach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł "Złotej Szkoły  2019".

Order Św. Stanisława

facebook_page_plugin